Často kladené otázky

2015-01-30 pocitacezababku.cz
Shromáždili jsme pro vás odpovědi na nejčastější dotazy.

často kladené otázky

Vozíte zboží i na Slovensko?

Většinu produktů umíme poslat i na Slovensko. Je tam vyšší dopravné a delší doba doručení. Cena dopravného závisí na váze a vzdálenosti, sdělíme vám ji po objednání konkrétního zboží. Zboží odešleme až po vašem odsouhlasení ceny dopravy.

Jsou notebooky i s napájecími adaptéry?

Všechny notebooky prodáváme včetně adaptéru, není-li výslovně uvedeno jinak.

Nabízíte velkoobchodní ceny?

Na velkoobchodní prodej se nezaměřujeme. Při pravidelném větším odběru jsme schopni individuálně domluvit množstevní slevu.

Je Windows ve vaší nabídce legální?

Ano, samozřejmě.

Odkud pochází repasovaná technika?

Většinou z větších firem, které pravidelně obměňují starší techniku. Více informací najdete například zde: https://www.pocitacezababku.cz/clanky/Co-je-to-repas.html

Co jsou předváděcí notebooky a počítače?

Jedná se o cenově zvýhodněné krátkodobě použité zboží ve stavu jako nové. Více informací najdete zde: https://www.pocitacezababku.cz/clanky/Vyprodej-predvadecich-notebooku-a-pocitacu.html

Nabízíte možnost splátek?

V současné době splátkový prodej nenabízíme.

Vykupujete použité zboží?

Výkupem jednotlivých použitých položek se nezabýváme. Pro prodej bazarového zboží doporučujeme spíše nějaký inzertní portál.

Jaká je výdrž na baterie u použitých notebooků?

Maximální výdrž na baterie u jednotlivých kusů neměříme. Pokud není uvedeno jinak, bývají akumulátory nejčastěji na 50-80% původní kapacity.

Jakou jazykovou mutaci má klávesnice?

U repasovaných notebooků je ve většině případů cizojazyčná klávesnice. Pokud má notebook klávesnici českou, je to uvedeno v popisu. V některých případech je uvedeno u notebooku, že má počeštěnou klávesnici. To znamená, že má původní klávesnici bez českých znaků a je opatřen průhlednými přelepkami kláves s českou diakritikou. Počeštění klávesnice přelepkami je možné provést u všech notebooků. Cena přelepek je v řádu desítek korun. Český operační systém samozřejmě umožňuje používat češtinu.

Operační systém Windows po nějaké době začne hlásit, že kopie Windows pravděpodobně není pravá.

U systému Windows je potřeba provést do 30 dní aktivaci systému. K aktivaci vás po tuto dobu Windows opakovaně vybízí. V případě, že aktivaci neprovedete včas, zobrazí se uvedená hláška. Systém aktivujte a uvedené hlášení se přestane zobrazovat. Návod na aktivaci najdete zde: https://support.microsoft.com/cs-cz/help/15083/windows-activate-windows-7-or-8-1

Potřebuji Windows 32 bit, nebo 64 bit?

64bitová verze operačního systému vyžaduje 64bitový procesor. (V dnešní době je 64bitový procesor samozřejmostí. Poslední procesor od Intelu s 32bitovou architekturou byl Pentium 4.)
Největší omezení 32bitové verze Windows je v tom, že může adresovat jen cca 3,5GB RAM. Pokud máte v počítači více RAM, plně ji využijete pouze v 64bitové verzi.
32bitovou verzi systému volte jen pokud víte, že musíte používat nějaké historické aplikace, které nefungují s 64bitovou verzí. Jinak volte 64bitovou verzi systému.

Nejprodávanější produkty